Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránkyERASMUS+

 

Výuka projektu ERASMUS+ odstartovala

S novým rokem 2018 se rozjel i první semestr výuky projektu Erasmus+ „Learning, smart technologies and creativity“. Hodiny anglického jazyka jsou rozděleny do dvou bloků. Vždy v úterý od 8:30 bude rozvíjet jazykové znalosti studentů paní ředitelka knihovny Mgr. Hana Mrázová a vždy ve středu od 7:30 se studenti mohou těšit na paní Mgr. Evu Pavlovou, členku Seniorské občanské společnosti. První hodiny výuky proběhly již ve druhém lednovém týdnu. Studenti paní ředitelky se seznámili s anglickým jazykem jako takovým, vyzkoušeli si počítat do deseti a také si poslechli první anglické písně, které velmi napomáhají sluchovému vjemu jazyka. Skupina paní Pavlové si řekla informace k organizaci, zopakovala učivo z předchozího semestru a přečetla článek z časopisu. Studenti obdrželi dotazníky v anglickém jazyce na zjištění a rozlišení jejich znalostí a dovedností. Díky projektu Erasmus+ se studenti mohou učit z krásných, nových a pestrých učebních materiálů, které jim budou k dispozici po celou dobu projektu. Po získání větších jazykových znalostí jsou naplánovány hodiny na PC, kde si studenti budou moci skypovat nebo e-mailovat se studenty z Litvy a Norska. Věřím, že i tato forma výuky přispěje k utužení přátelství mezi partnery a studenty.

 

Bc. Mojhová Jana

Městská knihovna Prachatice-studovna

Husova 71

Prachatice 383 01

Tel. 388 607 714

 

_______________________________________________________________

 

Městská knihovna Prachatice vstoupila do nového projektu ERASMUS+

Nový projekt „Učení, inteligentní technologie a tvořivost“ okresní veřejné knihovny ve městě Ignalina (Litva), financovaný strategickým partnerstvím pro akci č. 2 sektoru vzdělávání Erasmus+ pro dospělé, podnikl první kroky.

Dne 17. října se v Ignalině setkali partneři projektu okresní knihovny Norfolk Ostfold, Městské knihovny Prachatice a zástupci Seniorské občanské společnosti. Program schůze byl velmi napjatý, protože bylo nutné diskutovat o všech aktivitách, které budou probíhat po dobu 22 měsíců. Tento projekt podpoří výuku seniorů na mezinárodní úrovni, neboť při výuce půjde především o výměnu zkušeností partnerů a komunikaci s nimi. Během setkání byl mezi partnery vypracován komunikační plán. Všichni se shodli na návrhu vytvořit projektovou stránku, která usnadňuje komunikaci a ve kterém budou studenti tří stran vytvářet elektronickou knihu. Rovněž se během dne jednalo o funkcích přidělených každé organizaci, prozkoumávali se cíle a aktivity každého z partnerů. Byly zvažovány potenciální rizika při realizaci projektu a způsoby jeho řešení. Byl zaveden plán kontroly kvality a byly stanoveny monitorovací a hodnotící kritéria. Partneři se dohodli, že na začátku projektu budou provedeny testy s účastníky studia a dále pak ve druhém roce pokračování projektu.

Dne 17. října byl také představen projekt veřejnosti a médiím. Při tiskové konferenci proběhly prezentace obou partnerů, jak českých tak norských.

Městská knihovna Prachatice se těší na spolupráci s knihovnou v Ignalině a s partnery v Norsku. Je to nová příležitost, jak zvýšit kvalitu výuky seniorů a rozšířit jejich znalosti anglického jazyka a současně IT technologií.

 

Bc. Mojhová Jana

Městská knihovna Prachatice-studovna

Husova 71

Prachatice 383 01

Tel. 388 607 714