Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránkyERASMUS+

 

Městská knihovna Prachatice vstoupila do nového projektu ERASMUS+

Nový projekt „Učení, inteligentní technologie a tvořivost“ okresní veřejné knihovny ve městě Ignalina (Litva), financovaný strategickým partnerstvím pro akci č. 2 sektoru vzdělávání Erasmus+ pro dospělé, podnikl první kroky.

Dne 17. října se v Ignalině setkali partneři projektu okresní knihovny Norfolk Ostfold, Městské knihovny Prachatice a zástupci Seniorské občanské společnosti. Program schůze byl velmi napjatý, protože bylo nutné diskutovat o všech aktivitách, které budou probíhat po dobu 22 měsíců. Tento projekt podpoří výuku seniorů na mezinárodní úrovni, neboť při výuce půjde především o výměnu zkušeností partnerů a komunikaci s nimi. Během setkání byl mezi partnery vypracován komunikační plán. Všichni se shodli na návrhu vytvořit projektovou stránku, která usnadňuje komunikaci a ve kterém budou studenti tří stran vytvářet elektronickou knihu. Rovněž se během dne jednalo o funkcích přidělených každé organizaci, prozkoumávali se cíle a aktivity každého z partnerů. Byly zvažovány potenciální rizika při realizaci projektu a způsoby jeho řešení. Byl zaveden plán kontroly kvality a byly stanoveny monitorovací a hodnotící kritéria. Partneři se dohodli, že na začátku projektu budou provedeny testy s účastníky studia a dále pak ve druhém roce pokračování projektu.

Dne 17. října byl také představen projekt veřejnosti a médiím. Při tiskové konferenci proběhly prezentace obou partnerů, jak českých tak norských.

Městská knihovna Prachatice se těší na spolupráci s knihovnou v Ignalině a s partnery v Norsku. Je to nová příležitost, jak zvýšit kvalitu výuky seniorů a rozšířit jejich znalosti anglického jazyka a současně IT technologií.

 

Bc. Mojhová Jana

Městská knihovna Prachatice-studovna

Husova 71

Prachatice 383 01

Tel. 388 607 714

 

    

 

 

 << prosinec 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce
...přejít na kalendář