Závěrečné kolokvium, zápočet

Závěrečné kolokvium, zápočet
Autor: | Datum: 22.5.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 50x

V říjnu 2016 zahájila Městská knihovna Prachatice ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou - Teologickou fakultou v Českých Budějovicích tříleté studium Univerzity třetího věku – studijní obor Šumava bez hranic a Bavorský les bez hranic. V průběhu šesti semestrů absolvovali studenti 6 exkurzí, jak na Šumavě, tak v Bavorsku a 34 přednášek českých i německých lektorů na různá a velice zajímavá témata.
Hlavním garantem U3V a také přednášející byla paní Mgr. Jana Mazáčková, Ph.D.
Na vysoké úrovni přednášeli i prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc., Mgr. Pavel Fencl, Mgr. David Jan Žák, Mgr. Alice Glaserová, RNDr. Jana Krejsová, Mgr. Pavel Hubený, Karel Kleijn, Mgr. Martina Kučerová, Dr. Gernot Peter, PhDr. František Kotěšovec, Ondřej Fibich, Roman Vlach, Mgr. Lenka Ovčáčková, PhD., Jaroslav Pulkrábek, Mgr. Ivo Kareš, Mgr. Jindřich Špinar, Páter Mgr. Pavel Liška, Ing. Jiří Folta, Ing. Hynek Hladík, Hans Schopf, Karl Matschiner, Karl Heinz Reimeier, Notburga Schreiner, Mgr. Vladimíra Fridrichová Kunešová a Antonín Olah.
Neskutečnou píli, vytrvalostí a velkým zájmem o přednášky ukončilo třetí ročník U3V 14 studentů z přihlášených 22 , a to Závěrečnou seminární prací na různá témata, která si studenti sami zvolili. Tyto práce odevzdávali na slavnostním závěrečném kolokviu, které se konalo 21.5. 2019 v klubovně knihovny. Studenti v krátkosti představili své práce. Pan místostarosta PaedDr. Jan Klimeš, paní Mgr. Helena Machulová, garant celoživotního vzdělávání Teologické fakulty, paní ředitelka knihovny Mgr. Hana Mrázová a knihovnice pro celoživotního vzdělávání paní Ludmila Bicanová všem velice poděkovali za úspěšné dokončení U3V a popřáli studentům hodně zdraví a úspěchů při dalších studiích. Předání indexů a květiny vneslo do spokojených tváří zúčastněných radost a zájem dále studovat.
Slavností promoce proběhne 28.6. od 13.00 hodin v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích.


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknou článek